Tomáš Perďoch

Interiér rodinného domu

Šala, Slovensko
2019

Návrhu interiéru prízemia vidieckeho domu sa čiastočne odzrkadľuje v tradíciách a atmosfére vidieka, ale pôsobí novodobým dnešným dojmom. Výber a zostava nábytku interiéru spočíva v maximálnej miere z typových štandardizovaných výrobkov. Vo výbere väčšinou prevládajú dva obchodné reťazce za cieľom zjednodušenia realizácie interiéru budúcim obyvateľom. Jedinou výnimkou sú na mieru robené jednoduché policovo-vešiakové skrine do chodby a izieb podkrovia. Je to kvôli maximálnemu využitú a uceleniu priestoru.
Materiálový výber je prevažne kombinovaný dvoma drevnými surovinami a oceľovými subtilného nosnými prvkami. Špecifickým prvkom interiéru je oceľové vretenové schodisko. Ktoré svojimi opakujúcimi rovnakými stupňami zlacňuje celú realizáciu a ušetrené peniaze sa môžu použiť na vstavané skrine.

Ako pri návrhu interiéru prízemia, tak aj pri návrhu v podkroví je položená základná filozofia jednoduchosti a farebnej harmónii v nábytkovom zoskupení. Zvýšený dôraz je na usporiadaný podkrovný priestor a prístupnosť k strešným oknám. Cieľom je aj minimalizovať vystúpenie veľkých nábytkov, preto navrhujem na mieru vyrobené šatníkové skrine, ktoré sú vložené do ník. Zvyšok voľne stojaceho nábytku realizovať kúpou typizovaných produktov s dôrazom na harmóniu a súlad výsledného riešenia. Návrh sa nesnaží priestor „zapratať“ množstvom nábytku, len jej nezbytnou potrebou na uchovanie šatstva a príslušenstva.
Materiálový výber je opäť prevažne kombinovaný dvoma drevnými surovinami a tmavými doplnkami, evokujúcimi eleganciu.
Interiérom prevažuje kombinácia dreva, šedej a bielej. Jednoduchá kombinácia je vytvorením dobrého priestorového podkladu pre život rodiny svojich potrieb a životného štýlu, ktorý už vytvorí jedinečnú atmosféru charakteristickú pre danú rodinu.

 

Autori
Tomáš Perďoch